Setkávání Travná  je společenství, do kterého snadno zapadnete a místo, kde můžete růst a učit se nové věci. Organizujeme různorodé aktivity, jejichž cílem je vytvořit prostor pro opravdové setkání s Bohem i s druhými lidmi. Těšíme se, až se na nějaké akci potkáme! 

NAŠE VIZE

Společenství

Snažíme se vytvořit společenství, do kterého lidé snadno zapadnou, ve kterém jsou lidé přijímáni takoví, jací jsou a kde jsou lidé propojeni hlubokým přátelstvím. Chceme žít spíše jako rodina, než jako organizace.

Setkání

K pravému setkání dojde, když jsme k sobě navzájem upřímní a nebojíme se být zranitelní. Jo, to zní trochu děsivě. Ale každý člověk nakonec touží po tom, aby jej lidé poznali takového, jaký opravdu je. A to chce odvahu z obou stran. Chceme žít ve vztazích, skrze které lidé poznávají opravdově jak sebe navzájem, tak i Boha.

Poznávání

Učení je celoživotní proces a ovlivňuje celého člověka. Pravé poznávání je možné jen uprostřed opravdového setkávání. To nejlepší poznávání zapojí naši mysl, emoce, naše touhy a ovlivňuje naše rozhodování. Prostupuje do našeho srdce, do našich činů a také do našich společenství. Poznávání je více než vědění. Je řízeno láskou a vede nás, abychom se stali tím, kým jsme byli stvoření být.

Proměna

Věříme, že nás Bůh proměňuje, když se s Ním setkáváme skrze společenství, když se ho učíme následovat a když jsme s Ním. Bůh touží po tom, aby nás mohl proměnit zevnitř – naše srdce a náš charakter – a aby tato změna byla viditelná i zvenku: na našem chování, v našich rodinách, církvích, školách, v práci i v politice. Pravá proměna mění naši identitu.

NÁŠ TÝM

Jared Kenning

Jared Kenning

ředitel

Daniela Kenningová

Daniela Kenningová

Ráchel Tomešová

Ráchel Tomešová

pracovník s mládeží

Petr Jasinský

Petr Jasinský

manažer

Regeneration tým

Eva Urbanová

Eva Urbanová

Johana Turčanová

Johana Turčanová

Jitka Vlčinská

Jitka Vlčinská

Michaela Valčíková

Michaela Valčíková

Tomáš Domes

Tomáš Domes

Jan Dostál

Jan Dostál

Štěpánka Barotová

Štěpánka Barotová

Julie Tomešová

Julie Tomešová

Stručná historie Travné

1968 -1989 V roce 1968 mladý farář Českobratrské církve evangelické Adolf Petr kupuje polorozbořenou chalupu v Travné a organizuje první „mládežnickou“ brigádu na rekonstrukci objektu. Díky zahraničním kontaktům se akcí od začátku účastní také mládež z různých církví v Německu, později i z Holandska, Norska, Francie a dalších zemí.

1989-1999 Zájem o „Travnou“ se zvyšuje. Na letních brigádách bývá kolem šedesáti, na Silvestra ke stovce a nejvíc na Velikonoce – až 150 účastníků. Díky darům ze zahraničí se začíná budovat bezbariérové konferenční centrum, středisko však nebylo dobudováno dle plánů.

1999-2007 V roce 1999 se zakládá občanské sdružení Setkávání, ze kterého se později stává  Setkávání Travná z.s.

 2007-2018 Od roku 2007 je Jared Kenning pověřen Valnou Hromadou vedením spolku. Jared vede tým dobrovolníků, kteří organizují akce pro mládež na Travné.

2018 Travná slaví výročí 50 let od svého vzniku.

KONTAKT:

Travná 4
790 70 Javorník
tel: 604 803 255
tel. domu Setkávání: 584 440 383

e-mail: info.travna@gmail.com
ičo: 68911611