Akce

Chcete si zpestřit své nudné léto, nebo si odpočinout od chaosu svých nabitých prázdnin? Přijeďte na Letní Travnou! Od 9.-16.7. budeme trávit společný čas hraním her, prací venku i vevnitř, výlety a diskuzí na téma HRANICE. Akce je určena pro mládež ve věku od 14 let výše. Těšíme se na Vás!
Cena: 1800 Kč do 31.5., pak 2400 Kč


Přijeďte nám pomoci s údržbou hlavní budovy, její přípravou na léto, zejména na navazující Letní Travnou (faktické práce podřídíme počasí a počtu osob). Nejspíš bude probíhat od pondělí 4. do soboty 9. 7., pokud jste ochotní přijet již dříve, prosím dejte to vědět (a v případě jakýchkoliv dotazů pište) Honzu Dostálovi na honza@travna.cz
Cena: zdarma (dobrovolný příspěvek 100,- Kč/noc)

Minulé události

„Proč jsem zanechal rybaření a šel za Ním? Kdybyste ho slyšeli mluvit a viděli jednat! A vůbec, když člověku čte ze srdce Pán, tak to pozná. Mě nazval Petrem a povolal mě k vedení jeho následovníků, i když jsem selhal. Všechno bylo vlastně jinak, než jsem si prvně představoval, ale nikdy nezapomenu to, co mi řekl a co jsem s Ním zažil. On byl opravdu Mesiáš.“

Na Velikonoční Travné se budeme zamýšlet nad velikonocemi z pohledu Šimona Petra a to rozmanitými způsoby – křížová cesta, lectio divina, bohoslužby.

Postní doba je obdobím mezi Popeleční středou (letos 2. března) a Velikonoční nedělí. Je to čas, kdy připravujeme svá srdce na Velikonoce a chceme kráčet co nejblíže Ježíši, který jde do Jeruzaléma, aby zemřel za hříchy světa. Zveme tě, aby ses během postní doby připojil/a k naší poutnické výzvě. Výzva se skládá ze dvou částí – rytmu a askeze. 

Rytmus
Stanov si denní rytmus, kdy se dvakrát denně spojíš s Bohem při modlitbě, četbě Písma a meditaci. Každý týden budeme rozesílat instrukce k dennímu rytmu, které budou obsahovat jednoduchou strukturu a sérii videí (v délce cca 3 minut) z projektu Modlitby 24/7. Večer budeme rozjímat nad Žalmem 119 a poutními písněmi, které zpívali Židé, když putovali do Jeruzaléma na Pesach.

Askeze
Umění žít zahrnuje říct si „ne“ ve světě, který nabízí nekonečný konzum a zábavu. Říkat „ne“ nás učí být o něco méně sobeckými, o něco více trpělivějšími a štědřejšími. Je v tom paradox: Když se vzdáme fyzických věcí, máme v srdci a v duši více prostoru pro to, na čem v životě skutečně záleží. 

Výzva
Posti se během postní doby od něčeho, co by pro tebe bylo skutečnou obětí. Tady je několik návrhů: půst od internetu (nebo od zábavy a sociálních médií), porna a masturbace, negativních myšlenek a pomluv, alkoholu, sladkostí, kofeinu. 

Prožij s námi týden v Narnii! Zažij s Julii a Eustácem příběh Stříbrné židle!

Pro koho je Letní Travná? 
Letní Travná je pro všechny odvážné Narniany i ty, kdo Narnii zatím nenavštívili. Jsou zváni kluci i holky od 14 do 25+ let, kteří se nebojí práce a dobrodružství a chtějí strávit fajn týden s přáteli a s Bohem. Znalost knihy Stříbrná židle není podmínkou, ale výhodou.

Co tam budeme dělat?
Dopoledne budeme ve skupinách pracovat venku i vevnitř (např. sekat dřevo, čistit potok, pomáhat s přípravou jídel, mýt okna…).