Regeneration

Regeneration tým Travné je roční (nebo delší) program, který má za cíl trénovat a vést novou generaci vedoucích, pomoci jim zažít duchovní obnovu a pozitivně je ovlivnit na jejich cestě za Bohem. Regeneration organizuje po celý rok akce na Travné.

Slovo regeneration pochází z latinského regenerare – znovu stvořit. V biologii popisuje regeneration proces výměny nebo uzdravování poškozených buněk nebo tkáně. Staří truhláři slovem regenerare označovali restaurování starožitného nábytku. V řeči teologie se slovo regenerare používá pro ty, kdo byli zachráněni, duchovně uzdraveni a znovu začali naplňovat záměr, pro který je Bůh stvořil.

Klademe důraz na tyto tři oblasti:

Věříme, že společenství je zásadní pro zdravý život a službu. Matka Tereza říká: „Pokoj nám chybí, protože jsme zapomněli, že patříme jeden druhému.” Nejlepší a nejkreativnější služba vychází z blízkého společenství. Náš tým se setkává u Kenningových čtyřikrát do roka, abychom spolu na chvíli „žili”. Jíme spolu, uklízíme, modlíme se, smějeme se, chodíme na procházky, odpočíváme, diskutujeme a debatujeme a chválíme Boha. V týmu je prostor pro blízké vztahy. Také spolu plánujeme akce Travné. Naše přátelství je ale zásadní pro naši službu i pro náš osobní růst.

Naší službou je příprava akcí na Travné a laskavá péče o ty, kdy na ně přijdou. Snažíme se plánovat ty nejlepší možné akce a vytvořit prostor pro opravdová setkání s Bohem a druhými lidmi. Členové týmu se učí zodpovědnosti, týmové práci a vedení v různých situacích. Učíme se zvládat konflikfy, ale hlavně se učíme, jak milovat ty, kdo jsou právě s námi. Tyto zkušenosti se stávají výukou praktické teologie: učíme se jak žít to, co jsme se dozvěděli a jak být lidmi, kterými máme být. Chceme být vedoucími, kteří slouží, které baví život a kteří se na cestu za Bohem dívají s radostnou vážností. Chceme dávat druhým to, co jsme sami z Boží milosti přijali.

Stáže: Nabízíme stáže těm, kdo chtějí být součástí týmu a použít svou specializaci/obor studia pro společenství Travné. Je to skvělá příležitost získat praktické zkušenosti ve svém oboru, růst v něm a tak sloužit ostatním. Stážistům se kromě všech pozitiv členství v Regeneration týmu navíc nabízí možnost vyjet na tréninkový výjezd do zahraničí (USA, Norsko). Podporujeme je finančně ve vzdělávání (konference, jednorázové kurzy,…), poskytujeme mentoring a feedback. Stážisty také zveme do Core týmu v Olomouci.

Pokud vás zaujala možnost přidat se do Regeration týmu nebo se účastnit stáže, kontaktujte Jareda kenningja@gmail.com nebo Ráchel racheltomesova@gmail.com.Regeneration tým

Pracuji jako pastor v Cole Community Church (v Boise, USA) a zároveň jako ředitel Setkávání Travná. Oblíbil jsem si literaturu, pedagogiku, dějepis a teologii. Radost mám z rodiny, přírody, přátel, psaní, dlouhých procházek a hlubokých konverzací. Jsem v týmu, protože jsou tam úžasní lidé a smysluplná práce.

Pracuji jako koordinátorka akcí pro Setkávání Travná. Baví mě setkávat se s mladými lidmi, studovat společně Bibli a povídat si o hlubokých tématech. Jsem v týmu, protože ráda rozvíjím talenty druhých lidí a raduji se ze vzniklého společenství.

Jsem Terka. Obvykle bývám v Lanškrouně, Brně nebo na kole. V regeneration týmu jsem, protože je mi mezi travňáky dobře, můžu být užitečná a dál se rozvíjet.

Jsem zapálený křesťan, programátor, hudebník, optimistický-pesimista, trošku blázen a schopný deformátor Češtiny. Doučuju IT, matematiku, fyziku a jiné zábavné předměty. Jsem činným členem YMCA a snažím se o to, aby se má víra aktivně zapojovala do mého každodenního života.

Travnou dlouho obdivuju a dlužím jí, že mě moc pozitivně poznamenala. Rád vidím příběhy lidí a fascinuje mě, jak se můžou navzájem obohacovat. Své sklony ke studiu informatiky řeším pitím čokolády, pozorováním, jak někdo něco tvoří, a vracením se do Těšína.

Baví mě objevovat náš svět skrze výzvy, putování přírodou, rozhovory s lidmi, hrou na klavír, čtením knih a studiem fyziky. Travná je pro mě už několik let takovou Roklinkou v nejrůznějším slova smyslu, je skvělá, a tak ji chci pomoc zprostředkovávat i dalším lidem.

Já jsem Eda. Jsem především hudebník, provozuji busking, skládám, nahrávám a produkuji. Mám rád žáby a testování hranic. Můj ‚‚comfort” seriál je the office. Travná je pro mě velmi důležitým společenstvím, ve kterém buduju vztahy, objevuju víru, svět, ostatní i sebe. Do téhle party podivínů jsem se přidal, abych pomohl tohle jedinečné místo dál rozvíjet a abych mohl dále šířit povědomí o Honzovi Dostálovi, aby ho lidi zvolili, až bude dost starý a bude kandidovat na prezidenta. HONZA NA HRAD!!!

Jsem student VUT, baví mě pěší turistika a horolezectví. V týmu řeším převážně technické záležitosti.