Regeneration

Regeneration tým Travné je roční (nebo delší) program, který má za cíl trénovat a vést novou generaci vedoucích, pomoci jim zažít duchovní obnovu a pozitivně je ovlivnit na jejich cestě za Bohem. Regeneration organizuje po celý rok akce na Travné.

Slovo regeneration pochází z latinského regenerare – znovu stvořit. V biologii popisuje regeneration proces výměny nebo uzdravování poškozených buněk nebo tkáně. Staří truhláři slovem regenerare označovali restaurování starožitného nábytku. V řeči teologie se slovo regenerare používá pro ty, kdo byli zachráněni, duchovně uzdraveni a znovu začali naplňovat záměr, pro který je Bůh stvořil.

Klademe důraz na tyto tři oblasti:

Věříme, že společenství je zásadní pro zdravý život a službu. Matka Tereza říká: „Pokoj nám chybí, protože jsme zapomněli, že patříme jeden druhému.” Nejlepší a nejkreativnější služba vychází z blízkého společenství. Náš tým se setkává u Kenningových čtyřikrát do roka, abychom spolu na chvíli „žili”. Jíme spolu, uklízíme, modlíme se, smějeme se, chodíme na procházky, odpočíváme, diskutujeme a debatujeme a chválíme Boha. V týmu je prostor pro blízké vztahy. Také spolu plánujeme akce Travné. Naše přátelství je ale zásadní pro naši službu i pro náš osobní růst.

Naší službou je příprava akcí na Travné a laskavá péče o ty, kdy na ně přijdou. Snažíme se plánovat ty nejlepší možné akce a vytvořit prostor pro opravdová setkání s Bohem a druhými lidmi. Členové týmu se učí zodpovědnosti, týmové práci a vedení v různých situacích. Učíme se zvládat konflikfy, ale hlavně se učíme, jak milovat ty, kdo jsou právě s námi. Tyto zkušenosti se stávají výukou praktické teologie: učíme se jak žít to, co jsme se dozvěděli a jak být lidmi, kterými máme být. Chceme být vedoucími, kteří slouží, které baví život a kteří se na cestu za Bohem dívají s radostnou vážností. Chceme dávat druhým to, co jsme sami z Boží milosti přijali.

Stáže: Nabízíme stáže těm, kdo chtějí být součástí týmu a použít svou specializaci/obor studia pro společenství Travné. Je to skvělá příležitost získat praktické zkušenosti ve svém oboru, růst v něm a tak sloužit ostatním. Stážistům se kromě všech pozitiv členství v Regeneration týmu navíc nabízí možnost vyjet na tréninkový výjezd do zahraničí (USA, Norsko). Podporujeme je finančně ve vzdělávání (konference, jednorázové kurzy,…), poskytujeme mentoring a feedback. Stážisty také zveme do Core týmu v Olomouci.

Pokud vás zaujala možnost přidat se do Regeration týmu nebo se účastnit stáže, kontaktujte Jareda kenningja@gmail.com nebo Ráchel racheltomesova@gmail.com.Regeneration tým

Pracuji jako pastor v Cole Community Church (v Boise, USA) a zároveň jako ředitel Setkávání Travná. Oblíbil jsem si literaturu, pedagogiku, dějepis a teologii. Radost mám z rodiny, přírody, přátel, psaní, dlouhých procházek a hlubokých konverzací. Jsem v týmu, protože jsou tam úžasní lidé a smysluplná práce.

Pracuji jako koordinátorka akcí pro Setkávání Travná. Baví mě setkávat se s mladými lidmi, studovat společně Bibli a povídat si o hlubokých tématech. Jsem v týmu, protože ráda rozvíjím talenty druhých lidí a raduji se ze vzniklého společenství.

Jsem učitelka angličtiny v Olomouci, mám ráda hudbu, čtení a výlety do přírody. Jsem v Regeneration týmu, protože věřím, že práce s mladými lidmi má hluboký význam a smysl. A taky mi přináší radost 🙂

I served as a Worship Pastor in the U.S. before moving to CR last year with my wife, Melodie. I'm an avid musician, artist and follower of Jesus. I also love to be outside, especially on a mountain bike!

Melodie worked as a Licensed Professional Counselor in the U.S. She is currently studying Czech and learning about Czech culture. She enjoys picking fruit to make jams and syrups. By being in Regeneration, she hopes to encourage youth in their faith.

Studuji a pracuji v Olomouci na pajdáku. Moc mě baví moje kotě Ema a jsem v týmu, protože je mi dobře s lidmi z týmu.

Věnuji se studiu mezinárodních vztahů na FSV UK, i proto také ve svém volném čase často sleduji aktuální politické dění. Do týmu jsem šel zejména proto, že mě organizace akcí na Travné naplňuje a dává smysl.

Jsem studentka psychologie, kterou baví práce s mládeží. Ráda čtu, chodím po horách a setkávám se s lidmi. Jsem součástí týmu už docela dlouho a moc mě to baví, díky týmu jsem se toho hodně naučila.

Baví mě objevovat náš svět skrze výzvy, putování přírodou, rozhovory s lidmi, hrou na klavír, čtením knih a studiem fyziky. Travná je pro mě už několik let takovou Roklinkou v nejrůznějším slova smyslu, je skvělá, a tak ji chci pomoc zprostředkovávat i dalším lidem.

Jsem zapálený křesťan, programátor, hudebník, optimistický-pesimista, trošku blázen a schopný deformátor Češtiny. Doučuju IT, matematiku, fyziku a jiné zábavné předměty. Jsem činným členem YMCA a snažím se o to, aby se má víra aktivně zapojovala do mého každodenního života.

Jsem Terka. Obvykle bývám v Lanškrouně, Brně nebo na kole. V regeneration týmu jsem, protože je mi mezi travňáky dobře, můžu být užitečná a dál se rozvíjet.

Rád organizuju všechno možné, chodím po přírodě, čtu knihy, piju dobrou kávu a potkávám lidi. Ve volném čase studuju informatiku na matfyzu.