Příběhy

Johančin internship

Na Travnou jezdím už opravdu dlouho a velmi mi přirostla k srdci. Nejdříve jsem na Travnou několik let jezdila jako účastník. Poté jsem se ale stala součástí Regeneration týmu a od té doby už si snad ani nedovedu představit, že bych jela na Travnou a nepomáhala s organizací. Na Travné mám ráda, že se tam může potkávat tolik různých lidí. Vždycky se na Travnou moc těším. Důležité jsou pro mě také setkání Regeneration týmu, kde nejen plánujeme Travnou, ale také budujeme přátelství a užíváme si společenství. Když přišla možnost zapojit se do chodu Travné ještě více, tak jsem neváhala. Věděla jsem, že budu mít zrovna ten půl rok více času a že do toho chci jít. Nepřipadalo mi, že bych nevěděla, do čeho jdu. Už půl rok předtím jsem se totiž přirozeně začala zapojovat více do organizace, protože jsem byla v Olomouci a měla jsem možnost se scházet s Ráchel, vést s ní skupinku pro holky apod. 

Jsem ráda, že celý internship byl přizpůsobený mě na míru i mým časovým možnostem. Co bylo náplní mé práce? Každé úterý jsme s Ráchel vedly skupinku pro holky, střídaly jsme se v chystání programů. Také jsme společně plánovaly podzimní Travnou, kde jsme byly obě jako hlavní vedoucí. Společně s Jaredem jsme pak vedli Silvestrovskou Travnou. Každý čtvrtek jsme se scházeli s užším týmem Travné (s Dankou, Jaredem, Ráchel, Zackem a Mel), abychom se sdíleli a modlili se spolu. Na starost jsem měla také školení vedoucích skupinek, které proběhlo na dvou víkendových setkáních Regeneration týmu. Probírali jsme témata jako třeba reflexe nebo dávání zpětné vazby. Nejvíce jsem se asi posunula v dělaní a připravování „workshopů“ a programů. Také vím více, co obnáší organizace Travné.

Musím říct, že nelituji rozhodnutí „jít do toho“. Mohla jsem více poznat Ráchel i Jareda a také jsem mohla více poznat sama sebe. Překvapilo mě, jak moc jsme věci plánovali spolu. Nefungovalo to tak, že bychom si jen rozdali úkoly, ale společně jsme diskutovali a přemýšleli. To bylo pro mě hodně přínosné. Travná je přece jen o setkávání. A tento pocit jsem měla z celého internshipu – že je to vlastně hromada setkání. Jsem za tento čas moc vděčná.