Stoly pro Travnou

Stoly pro Travnou – truhlářský kurz
čtvrtek – neděle 21. – 24. září 2023

Milí Travňáci, děkujeme všem o zájem o čtyřdenní truhlářský kurz v Jeseníku. Kurz je nyní naplněn, nicméně, náhradníci se mohou dál hlásit, i když účast nemůžeme zaručit.

 

Kurz je určený všem, kdo mají rádi dřevo, rádi z něj tvoří a baví je to, chtějí se přiučit v práci se dřevem a zároveň pomohou Travné během kurzu vyrobit nové stoly z masivního jasanového dřeva.  Tento kurz je specifický tím, že při něm účastníci nebudou vyrábět své vlastní výrobky, ale vyrobí se při něm nové stoly pro Travnou, proto je pro účastníky zdarma. Kurz vede zkušený Honza Mareček, na jehož kurzy jezdí lidé z celé republiky. 

viz http://www.alternativnitruhlarstvi.cz/truhlarske-kurzy 

Kurz a výroba 6 stolů z masivního dřeva předpokládá 4 dny práce pro 5 lidí. Spaní a strava na Travné, jezdit se do Jeseníku bude jedním autem. Záměrem je sice vyrobit stoly pro Travnou, ale současně se jedná o truhlářský kurz, proto je třeba se zúčastnit od začátku. Naučíte se základní techniky obrábění dřeva, lepení i spojování na sucho, obsluhovat stroje i tradiční japonskou pilku a mnoho dalšího.  Akci hradí spolek Setkávání Travná. Začátek ve čtvrtek ráno kolem 9:00. 

Co pro to máte udělat?
Vyhradit si dva dny z pracovního týdne a k tomu celý víkend
Přihlásit se na veronika.jureckova@travna.cz
Přijet

Jen vážní zájemci!